Metal Export A.Ş

Firmamız Alanya, Kırıkkale ve Kahramanmaraş İllerinde Bulunan maden ocaklarımızda Kurşun, Çinko, Gümüş, Bakır ve Molibden cevherleri içeren tüvenan cevher üretmektedir.

Metal Export stratejisi, potansiyel görülen maden sahalarında ileri düzeyde aramalar yaparak ekonomik anlamda ve büyük çapta maden projeleri yaratmaktır. Bu anlamda şirket, bünyesinde birçok maden ruhsatı bulundurmaktadır.

Metal Export olarak amacımız; iş sağlığı ve güvenliği ilkelerine uygun çalışma alanlarında, en etkin ve verimli olacak şekilde, bilimsel çalışmalarımızın verilerine dayalı olarak pazarın ihtiyacı olan kalite ve özellikte Kurşun, Çinko, Bakır , Molibden, Krom cevheri üretmektir.

Fark yaratan çalışma prensibimiz ve ileri teknoloji kullanımımız ile çinko ve kurşun üretiminde yeni bir çığır açarak, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında örnek alınan bir konuma geldik.

Çinko ve kurşun minerallerin çıkarılma ve üretilmesinin ardından zenginleştirme fabrikasında çinko ve kurşun konsantreleri üretilip çeşitli sınıflarda piyasaya sunulur.

Çinko konsantresinden elektroliz sisteminde külçe çinko üretimi gerçekleştirilir, Çinko külçesinin Kullanım Alanları korozyondan korunma amacıyla, çelik gibi diğer metallerin galvanize edilmesinde, pirinç, Kozmetik, nikelli gümüş, değişik lehimler, alman gümüşü gibi alaşımların yapımında, genellikle otomotiv endüstrisinde döküm kalıplarında, pillerin gövdelerinin yapımında kullanılır.

Metal Export olarak dünya çapında ki bağlantı kanallarını kullanarak ürettiğimiz ürünleri Çin, Ortadoğu, Güney Afrika ve Avrupa ülkelerine ihracatını yapmaktayız. Firmamız Kurşun, Çinko, Bakır, Molibden cevherleri üzerine uzmanlaşmıştır.

Hakkımızda

Firmamız çinko, kurşun ve molibden konsantreleri üretip çeşitli sınıflarda piyasaya sunmaktadır.

şirketimiz piyasayı canlandırma hedefi ile küçük, orta ve yarı aktif madenler ile külçe üreten fabrikalar arasında güvenli bir köprü olma çabasındadır. Bu yüzden uygun bir iletişim sağlayarak ve tam olarak uzmanca madencilerin kâr kazancına ve çalışmalarına ve izabe tesislerine kaliteli ve uygun hammaddelerinin sağlanması ve külçe üretmesine vesile olmaktayız.

about images

Faaliyetler

Metal Export Grubu 2015'den bu yana Maden ve Metal sektöründe etkin olarak faaliyet göstermektedir.

image of service

Maden cevherleri alımı

Zenginleştirme fabrikamızın hammadde ihtiyaçlarını kompleks kurşun-çinko ve bakır-molibden cevherleri olarak Dünyanın ve Türkiye'nin madencilerinden temin etmekteyiz. Lütfen tekliflerinizi bize ulaştırınız.

Bize Yorumlarınızı Gönderin
image of service

Çinko Külçe Satışı

Takas yöntemi ile sattığımız cevher ve konsantrelerin karşılığında aldığımız külçeleri hammadde olarak galvanize ve boya ve kozmetik gibi birçok farklı üreticilere satışını yapıyoruz. Lütfen tekliflerinizi bize ulaştırınız.

Bize Yorumlarınızı Gönderin
image of service

ithalat ve ihracat

Fabrikamızın üretmiş olduğu cevher ve konsantrelerin ihracatını yapıp ve ihtiyacı olan kimyasal maddeleri başka Ülkelerden Türkiyeye ithal ediyoruz, Hammaddeler fabrikamıza nakledilir ve işlenene kadar depolarımızda stoklanır.

Bize Yorumlarınızı Gönderin
image of service

Molybdenum Madencilik

Şirketimiz Molybdenum ruhsatlı sahalarında arama ve üretim çalışmaları yapmaktadır. Amacımız, doğada bulunan madenlerimizi ekonomiye ve üretim faaliyetlerine kazandırmaktır.

Bize Yorumlarınızı Gönderin
image of service

Hammadde Tedariği

Fabrikamızın hammadde ihtiyaçlarını karşılamak için yüzde 70'ini kendi sahalarımızdan cevher olarak, yüzde 30'nu başka madencilerden karşılıyoruz.

Bize Yorumlarınızı Gönderin
image of service

Çinko ve kurşun madenleri

Maden işletmelerinde günümüzde çinko, kurşun tüvenan cevheri olarak satışı yapılmaktadır. Üretilen çinko kurşun cevheri tesislerimizde işlenerek konsantre olarak piyasaya sunulmaktadır.

Bize Yorumlarınızı Gönderin

Projelerimiz

İlanlarımız

ilanlarımızı buradan da takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Detaylı bilgi almak ve sorularınız için lütfen bizi arayın veya iletişim formunu doldurun.

İletişim Detayları

Çukurambar 1443.Cd, Usta 1071 Kule B Blok Kat:8 No:69,Posta kodu: 06510, Çankaya -Ankara

+90 3124800224

+90 5324996669

info@metalexport.com

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

 

Bizimle irtibata geçin

 

: Doğrulama Kodunu Giriniz

bizimle çalışmak ister misiniz? bize yazabilirsiniz!